ALFAS IVANAUSKAS

„Virtuvės mitų griovėjų“ (VMG) įkūrėjas ir idėjinis lyderis, kelerius metus iš eilės geriausiu pasaulyje įvertinto VMG kulinarinio žurnalo vyr. redaktorius, 21 knygos autorius, TV ir radijo laidų vedėjas, motyvatorius ir lektorius.

 

2011 metais sukūręs kulinarinį VMG projektą, jį A. Ivanauskas pavertė įmone, valdančia kelias dešimtis skirtingų prekių ženklų. Didžiausi iš jų: VMG kulinarinis žurnalas (kelerius metus iš eilės pasauliniu lygiu įvertintas kaip geriausias pasaulyje), VMG desertų šou (diktuojantis naujas švenčių madas), gyvenimo būdo žurnalas „AŠ Ikona“, kulinarinis žurnalas „Verdu ir kepu“, gastronominis portalas vmgonline.lt, aptarnavimo lygį Lietuvoje kelianti „VMG Akademija“, socialinis projektas „VMG Mokykla“ (pagal jį steigiamos modernios kulinarinės klasės Lietuvos mokyklose, išleistas pirmasis kulinarinis vadovėlis), Baltijos šalis sujungęs gidas „99 Places of Taste in the Baltics“, televizijos laida „Kulinariniai triukai“ (pasiektas ilgiausios Lietuvoje tiesioginės laidos rekordas, užfiksuotas „Factum“) ir antrą kartą pagerintas savo pačio bei pasiektas asmeninis rekordas – ilgiausiai vesta tiesioginė televizijos laida „Tvariai 30“, kulinarinis televizijos projektas „Alfo didysis šou“ bei skaitomumo rekordus mušančios, Lietuvos vardą garsinančios ir metai iš metų pasaulinius kulinarinius apdovanojimus pelnančios knygos. 

Maisto dizainas

Alfas Ivanauskas yra vienas pirmųjų modernaus maisto dizaino pradininkų Lietuvoje. Jis nuolat ieško idėjų, kaip kuo originaliau, tačiau visada estetiškai pateikti maistą. Pavyzdžiui, maisto fotosesijų metu pyragas gali būti susukamas į kilimą, o saldainiai – susmaigstyti ant vinių.

 

Tai išaugo į VMG maisto dizaino agentūrą, kuri kuria maisto komunikaciją didžiausioms Lietuvoje įmonėms. Daugiau nei 150 dienų per metus kelionėse praleidžiantis ir įdomiausias pasaulio gastronomines vietas aplankantis A. Ivanauskas būtent keliones ir jų metu sutiktus žmones laiko savo didžiausiu įkvėpimu.

 

A Ivanausko, kaip maisto stilisto, darbas geriausiai atsispindi visuose VMG leidžiamuose kulinariniuose leidiniuose ir kitų VMG leidinių maisto rubrikose, televizijos laidose, įvairių Europos restoranų meniu.

Renginiai

A. Ivanauskas nuo 2007 metų dirba renginių organizavimo srityje, yra sukūręs išskirtinių kulinarinių patirčių renginių, nuo privačių netikėtų sprendimų, vakarienių televizijos laidų formatu ar nepamirštamos vakarienės dviem. Tarp visame pasaulyje garsių jo svečių – ir seras Richardas Bransonas, kuriam VMG 2013 m. paruošė išskirtinę lietuvišką vakarienę. Su savo kurtu VMG desertų šou A. Ivanauskas keliauja po visą pasaulį, stebindamas netikėčiausiomis idėjomis ir pateikimu.

 

Ambasadorystė

 

Alfas Ivanauskas yra pasaulinių prekių ženklų – DANSUKKER, IITTALA, KOTANYI, NESPRESSO, PERGALĖ, ZYLE – ambasadorius Lietuvoje.

 

Rekordai

 

2017 birželio 15–16 d. A. Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą „Kulinariniai triukai. 24 val.“ Šią laidą agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

 

2022.02.22 22:22 val. Alfas ne tik pagerino savo paties pasiektą rekordą ir vedė ilgiausią tiesioginę televizijos laidą, trukusią 30 valandų ir 22 minutes – TVARIAI 30“. Bet ir pasiekė asmeninį rekordą – ilgiausiai vesta tiesioginė televizijos laida. Su ja prasidėjo naujasis tvarumo projektas, kuriuo siekiama pristatyti šią filosofiją įdomiai ir su konkrečiais pavyzdžiais, papasakoti žmonėms apie taisyklingą rūšiavimą, atsakingą vartojimą ir jo mažinimą.

Televizija

„Kulinariniai triukai: klasika kitaip“ (TV3)

„Kulinariniai triukai: eksperimentai “ (TV3)

„Kulinariniai triukai: kelionės “ (TV3)

„Kulinariniai triukai“ (TV3)

„Aplink pasaulį su žvaigžde“ (TV3)

„Skonio lenktynės“ (TV3)

„Kulinarinės kelionės“ (TV3)

„VMG kulinarinis žurnalas“ („Lietuvos ryto televizija“)

„Virtuvės mitų griovėjai“ (TV3)

„Kulinarinis detektyvas“ (TV3)

„Alfas vienas namuose“ (Delfi TV)

„Alfas live“ (Delfi TV)

„Alfo didysis šou“ (Delfi TV)

„Alfo Vila“ (Delfi TV)

Motyvacija

A. Ivanausko nuomone, maistas skirtas ne tik valgyti, tai – ir kūrybos priemonė. 2017 m. išleista autorinė jo knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, iš kurios įkvėpimo galima pasisemti ne tik virtuvėje, bet ir kiekvienai dienai. Autorius knygą pradeda dedikacija: „Skiriu mirčiai, kuri kiekvieną dieną mus skatina dar labiau mylėti ir ragauti gyvenimą.“

 

2018 m. knyga užėmė antrą vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

 

Savo patirtimi ir įžvalgomis A. Ivanauskas dalijasi įvairių renginių metu – tiek su įmonių vadovais ar savo sričių profesionalais, tiek su moksleiviais ir studentais. Jis laužo visus nusistovėjusias taisykles, koks turėtų būti pranešimas, tokiu būdu skatindamas visus nebijoti išplėsti savo komforto zonos ribų ir skatinti vaizduotę. Pavyzdžiui, ant scenos prieš 7 tūkstančius žiūrovų yra atsinešęs 20 kg sveriančią žuvį ar susikarpęs savo „laimingus“ marškinius, siekdamas parodyti, kad tokių paprasčiausiai nėra. 2016 m. didžiausioje Baltijos šalyse technologijų ir inovacijų parodoje LOGIN daug dėmesio sulaukė A. Ivanausko pranešimas „Išgarsinti Lietuvą galime per 7 minutes“.

TRUMPAS ĮVYKIŲ DOSJĖ

 • 2024 m. kovo mėnesį pasirodė vieno iš populiariausių vaikų personažų Kakės Makės ir kultinio šefo Alfo Ivanausko kulinarijos knyga vaikams. Kuri yra skirta mėgstantiesiems smaguriauti, keliauti, gaminti, eksperimentuoti, žaisti ir švęsti.
 • 2023 m. gruodžio mėnesį Alfas visiems savo sekėjams ir žiūrovams dovanojo raktą nuo naujos, pilnos švenčių ir gurmaniškų gundymų kalėdinės knygos „Kulinarinis viešbutis“.
 • 2023 m. birželio mėn. Alfas Ivanauskas pirmasis pasaulyje išleido unikalią, interaktyvią, nemokamą knygą „Kai norisi (pa)lepinti“, kurią sukūrė bendradarbiaudamas su dirbtiniu intelektu. 
 • 2023 m. birželio mėn. unikali knyga „Malda skoniui“ sulaukė pasaulinio pripažinimo ir „World Gourmand Cookbook Awards“ laimėjo pirmąją vietą geriausio kulinarinės knygos dizaino ir meno kategorijoje.  
 • 2023 m. Alfas Ivanauskas ir VMG komanda Vilniuje surengė pirmąjį Lietuvoje trumų festivalį. Jo metu žmonės ne tik galėjo restoranuose paragauti išskirtinių patiekalų su trumais, gurmaniškose parduotuvėlėse, įsigyti šių kulinarinių brangakmenių, tačiau ir sudalyvauti degustacijose, paskaitose bei sužinoti, kaip šį gurmanišką skanėstą originaliai ir teisingai naudoti kasdienybėje. 
 • 2022 m. gruodžio mėnesį Alfas pristatė tvarumo knygelę „Man. Perduok kitam“,, kurioje daugiau nei 100 patarimų, kaip būti tvaresniam kasdien.
 • 2022 m. gruodžio mėnesį Alfas visiems savo sekėjams bei laidų žiūrovams vėl dovanojo tradicija tapusią, naujausią elektroninę kulinarinę knygą „Kartu Kalėdos“, kurioje rasite ne tik šventinių receptų, bet ir tvarių dekoro idėjų bei patarimų.
 • 2022 m. rudenį kultinis šefas Alfas Ivanauskas bendradarbiaudamas su restoranu „Charlie Pizza“ sėkmingai pristatė pagal jo išskirtinius receptus ruošiamas net tris picas, kurių galima paragauti net 18 Lietuvoje esančių picerijų.
 • 2022 m. rugsėjį Alfas Ivanauskas pradėjo naujausią „Alfo didysis šou“ sezoną, kuriame savo sekėjams ir žiūrovams pristatė naujo formato projektą, peržengiantį visas maisto šou ribas – „Alfo vila“. Tai ne tik apie maistą, kulinarinius triukus bei paslaptis, bet ir namų interjerą bei eksterjerą, sodo / daržo dizainą ir praktiškas gyvenimo akimirkas.
 • 2022 m. birželio mėnesį Alfas Ivanauskas išleido virtualią vasaros receptų knygą „Saulės nubučiuoti – mano suvilioti“, kurioje net 200 psl. skaniausių vasaros idėjų. Šį kartą šefo taikinyje – 7 saulės sunokinti ir prisirpinti vasaros ingredientai: agurkai, pomidorai, arbūzai, uogos, cukinijos, morkos, žirneliai.
 • 2022 m. naujausiame vasaros laidų „Alfo Didysis šou“ sezone šefas pristatė išskirtinę laidą „Alfas mieste“. Joje žiūrovai galėjo ne tik mėgautis pačiame Vilniaus centre esančiais vaizdais bei upės vingiais, bet ir unikaliais, greitai ir lengvai pagaminamais šefo receptais.
 • 02.22 22:22 val. pasiekti net 2 Lietuvos rekordai: ilgiausia tiesioginė televizijos laida, trukusi 30 valandų ir 22 minutes – ,,TVARIAI 30“ bei asmeninis rekordas – ilgiausiai vesta tiesioginė televizijos laida, kuri skelbė naujo tvarumo projekto pradžią. Alfas Ivanauskas vedė laidą be pertraukų.
 • 2022 m. vasario mėn. išleista unikali, limituotos serijos knyga „Malda skoniui“. Jos išskirtinė meninė instaliacija buvo pristatyta Vilniaus rotušėje.
 • 2022 m. vasario mėn. Alfas Ivanauskas pristatė kursus „99 kulinariniai triukai“, kuriuose atskleidė ne tik savo laidose ar prieš tai vykusiuose mokymuose aptartus, bet daugiausia, dar negirdėtus ir nerodytus kulinarinius triukus. Nuo ingredientų pasirinkimo iki receptų kūrimo, nuo skonių derinimo iki stalo dekoravimo.
 • 2021 m. gruodžio 6 d. Alfas pristatė savo 13-tąją knygą „Alfas (ne)vienas namuose. Kalėdos II“, kurioje rasite ne tik kulinarinių, bet ir namų dekoravimo patarimų.
 • 2021 m. rudenį Alfas Ivanauskas startavo su atsinaujinusiu „Alfo didysis šou“, kuris yra ilgiausias ir didžiausias kulinarinis šou Lietuvos istorijoje.
 • 2021 m. vasarą su restoranu „McDonald’s“ Alfas Ivanauskas pristatė naujausius jo kurtus – Maestro™ mėsainius su jautiena ir vištiena, kurie skirti 25 metų McDonald’s® jubiliejui Lietuvoje.
 • 2021 m. vasarą Alfas Ivanauskas išleido naują elektroninę knygą „Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą“. Joje daug naujų receptų iškyloms ir vasaros iškilmėms.
 • 2021 m. Alfas išleido pirmąją laidą skirtą šunims, kurią žiūrėti galite ne tik Jūs, bet ir Jūsų augintiniai. Jos metu skleidžiami tam tikri garsai, kurie pritraukia ir šunų dėmesį. Laidoje daug receptų, kurie ne tik skanūs, bet ir naudingi augintiniams.
 • 2021 m. vasarį Alfas atidarė savo online kulinarinio kūrybiškumo mokyklą, kurioje moko žmones kurti receptus ir atrasti naujus skonių derinius.
 • 2020 m. gruodį Alfas visiems Lietuvos žmonėms padovanojo naująją el. knygą „Alfas vienas namuose. Kalėdos“, kurią visi gali dovanoti vieni kitiems ir ją vartyti nemokamai.
 • 2020 m. Alfas Ivanauskas karantino metu išleido savo pirmąją animuotą kulinarinę el. knygą „Alfas vienas namuose“, kuri tapo visiškai nemokama dovana visiems Lietuvos žmonėms ir buvo peržiūrėta daugiau nei 120 000 kartų.
 • 2020 m. kovo mėnesį, karantino metu, pradėjo unikalią, pirmąją pasaulyje tiesioginę kulinarijos laidą, kurios populiarumas pranoko lūkesčius, ją peržiūrėjo daugiau nei 2,5 mln. žmonių. Projektas toliau sėkmingai tęsiamas DELFI platformose.
 • 2019 m. inicijavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 400 kulinarinių knygų kolekciją.
 • 2019 m. kaip kolaboraciją su prekės ženklu „You&Oil“ sukūrė pirmąją pasaulyje valgomą kosmetiką FOOD SHOT.
 • 2018 m. virtuvės mitų griovėjas sukūrė didžiausią Lietuvoje kulinarinį šou, kuris transliuojamas per populiariausią portalą DELFI.
 • 2017 m. ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.
 • Viena iš 10 autorinių kulinarinių knygų „Play, Cook, Kiss: CulinaryTricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cook book Awards“ apdovanojimuose.
 • 2014 m. idėjų moderatorius pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.
 • 2014 m. VMG kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.
 • 2014 m. skonių ieškotojo iniciatyva išleistas pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“, padovanotas visoms šalies mokykloms.
 • Unikalus VMG desertų šou nuo 2014 m. garsina „Virtuvės mitų griovėjų“ vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
 • Nuo 2013 m. su projektu „VMG Mokykla“ kulinarijos guru Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.
 • Nuo 2013 m. virtuvės mitų griovėjas garsiausiems Baltijos šalyse restoranams ir žymiausiems maisto prekės ženklams kuria įvaizdžius ir generuoja idėjas.
 • 2012 m. VMG idėjinis lyderis sukūrė pirmąjį šalyje kulinarinį-gastronominį portalą VMGonline.lt.
 • Nuo 2011 m. A. Ivanauskas kuria ir veda vienas populiariausių Lietuvoje autorinių kulinarinių laidų per televiziją, radiją ir internetu.